Najnowsze projekty

Najnowsze projekty

I Dzień Edukacji Domowej
Zapraszamy na spotkanie integracyjne
Zrealizowaliśmy spot na temat edukacji domowej
Zorganizowaliśmy “Warsztaty dla kreatywnych dzieci i rodziców”
Stworzyliśmy poradnik dotyczący mnemotechnik
Prowadzimy webinaria

Znane osoby na temat edukacji domowej

Edukacja domowa z perspektywy absolwentki – wywiad z Weroniką Zimną

Weronika Zimna – blogerka, działaczka społeczna

“Edukacja domowa jest dla mnie narzędziem dość uniwersalnym, które można dopasować do większości ludzi. Może w końcu przyjmować wiele różnych form. Zdecydowanie sprawdza się w przypadku osób chcących realizować się pozaszkolnie, ale także w przypadku tych, które chcą dostać się na bardzo oblegane studia. Pozwala w końcu na priorytetyzację, na którą w wirze codziennych zajęć szkolnych zwykle nie ma miejsca”.

Ilona Wrońska – aktorka

„Te wspólne chwile z dziećmi w ED to ogromna przyjemność. Nikt nam tego nie zabierze, to duża wartość. To nasz domowy eksperyment i nie wiemy, jakie będą tego efekty. Po prostu czujemy, że to jest nasza wspólna droga. Już za kilka lat dzieci pójdą swoją drogą. To tak szybko mija. Poprzez ED budujemy z nimi więź, relację, uczymy się siebie. To fantastyczna podróż. Myślę, że jedna z naszych najciekawszych”.

Kamil Nowak – autor bloga BlogOjciec

„Bardzo mocno rozważam nauczanie domowe. Szczególnie odkąd nawet największe uniwersytety na świecie, takiej jak MIT czy Harvard wypowiadają się, że dzieci po takiej edukacji są lepiej przygotowane do życia zarówno intelektualnie, jak i społecznie”.

Godmother: Angelika M. Talaga – autorka bloga i podcastu Godmother

„Edukacja domowa daje możliwość działania zgodnie z tym, co lubi mózg: czyli uczy się w takim tempie, w jakim potrzebuje i akurat tego, co go interesuje w danym momencie. W dobrze prowadzonej edukacji domowej mamy więcej wolności i mimo obowiązku zrealizowania podstawy programowej, uczeń ma możliwość dostosowania tematu i tempa do siebie”.

Wpłać darowiznę
Wpłać
Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

Zapisz się do newslettera