Blog

Wrotka – edukacja domowa – Miejsce Przyjazne Edukacji Domowej

Wrotka – edukacja domowa to kolejne miejsce na mapie Miejsc Przyjaznych Edukacji Domowej.

Zarządzani są przez fundację Big Love Story, której prezeską jest Małgorzata Wrońska – pomysłodawczyni i założycielka Wrotki. Poznaj empatyczną przestrzeń edukacyjną w centrum Gdyni, która wspiera dzieci i rodziny w edukacji domowej.

Wrotka nie jest typową szkołą, pracują oni w nurcie alternatywnej edukacji. Czerpią inspirację i wiedzę z pedagogiki Montessori, pedagogiki Waldorfskiej czy nauki Korczaka. Używają także edukacji przez relację oraz elementów planu daltońskiego.

Jeżeli jesteś z Trójmiasta i szukasz miejsca, w którym twoje dziecko będzie wspierane w swoim wszechstronnym rozwoju społecznym i emocjonalnym to Wrotka jest dla Ciebie. Wszystko odbywa się w towarzystwie i z pomocą rówieśników, w atmosferze szacunku, empatii i zrozumienia.  

Miejsce to działa w myśl wspierania naturalnej ciekawości świata dzieci i niepowstrzymanej chęci uczenia się. Ważnym aspektem w działalności Wrotki jest to, że potrafią zmotywować wewnętrznie swoich podopiecznych i dostosować do nich zadania razem z tempem pracy. Wszystko uzależnione jest od możliwości i zainteresowań dzieci. 

Opiekunami we Wrotce to empatyczni, uważni edukatorzy, wrażliwi na rozwój i dobro swoich podopiecznych. Podczas spotkań, zainteresowania i pasje dzieci są ciągle wspierane. Miejsce to działa w myśl hasła pedagogiki waldorfskiej – budowania poczucia własnej wartości i dostrzegania swoich podopiecznych jako pełnowartościowych członków społeczeństwa, jakimi są od urodzenia. Dzięki niej pozwalają dzieciom na spokojną swobodną twórczą zabawę oraz prowadzą aktywności artystyczne.
Dzięki używaniu pedagogiki Montessori inspirują się nauką przez działanie, wspierają samodzielność, stawiają na indywidualny tok rozwoju oraz grupy mieszane wiekowo. Przez wdrażanie planu daltońskiego dzieci indywidualnie pracują w małych grupach w duchu wolności, samodzielności, współpracy i refleksji. 

We Wrotce dzieci rozwijają się przez kontakt ze sztuką i zajęciami artystycznymi takimi jak np. arteterapia, zajęcia plastyczne i kreatywne. Stresujące wychowanie fizyczne zamienione jest na dużą dawkę ruchu w postaci gimnastyki na świeżym powietrzu, basen oraz codzienne wyjścia na zewnątrz. Nie brakuje kontaktu z kulturą i sztuką poprzez wyjścia do teatru, kina i muzeum. Do tego języki obce nie są pomijane, ponieważ do wyboru jest angielski oraz hiszpański. 

Podsumowując jeżeli jesteś z Trójmiasta i zależy Ci na całościowym rozwoju dziecka. Miejsca bez dzwonków, prac domowych, nagród i kar, za to z edukacją w małych kameralnych grupach, realizacji podstawy programowej w sposób ciekawy i zajmujący dzieci to miejsce jest idealne dla Ciebie i twoich dzieci. 

Odwiedź stronę internetową Wrotki i dowiedz się więcej.

Wpłać darowiznę
Wpłać
Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

FreshMail.pl