Szkolenie dla szkół pt. “Szkoła przyjazna edukacji domowej”

Zastanawiasz się jak wprowadzić w szkole edukację domową? Szukasz odpowiedzi, czy Twoja placówka spełnia warunki, aby przyjmować uczniów w trybie spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą? Czy taka forma jest oszczędnością dla budżetu szkoły? Zależy Ci na zapewnieniu najwyższej jakości edukacji dla swoich uczniów?

Jeśli zadajesz sobie te pytania, to szkolenie “Szkoła przyjazna edukacji domowej” jest właśnie dla Ciebie!

A może w Twojej szkole są już uczniowie w edukacji domowej, ale chcesz podnieść swoje kompetencje w tym obszarze? W takim przypadku też jesteś w dobrym miejscu!

Zauważając wśród szkół wzrost zainteresowania wprowadzeniem edukacji domowej jako alternatywnej formy nauczania, Fundacja Edukacji Domowej postanowiła wyjść naprzeciw placówkom edukacyjnym z nowym projektem!

Opracowaliśmy bezpłatne certyfikowane szkolenie pt. “Szkoła przyjazna edukacji domowej”. Odbędzie się ono 26 kwietnia, godz. 13:00-15:00, w formie online.

Zarezerwuj sobie miejsce już teraz!

Nasze szkolenie skierowane jest do dyrektorów szkół i nauczycieli planujących wprowadzenie do oferty swoich szkół edukacji domowej jako alternatywnej formy nauczania, a także do tych, którzy już prowadzą edukację domową w swoich placówkach i chcą pogłębić swoją wiedzę, tworząc przyjazne środowisko edukacyjne dla swoich uczniów i ich rodzin.

Przygotowaliśmy szereg tematów, które przybliżą szkołom temat edukacji domowej:

Edukacja domowa — prawa i obowiązki szkoły. Art. 37 Prawa oświatowego z praktycznego punktu widzenia.

Podczas pierwszego panelu reprezentantka Fundacji Edukacji Domowej dostarczy uczestnikom kompleksowej wiedzy z zakresu praw i obowiązków szkoły, rodzica oraz ucznia w kontekście edukacji domowej. Zapewni im pełne zrozumienie kwestii prawnych, pedagogicznych i organizacyjnych związanych z efektywnym prowadzeniem edukacji domowej w placówkach oświatowych.

Możliwości nauczania zdalnego w edukacji domowej, nauka na platformie z perspektywy nauczyciela praktyka.

W trakcie tego panelu uczestnicy poznają różnorodne metody i narzędzia dostępne dla dyrektorów szkół i nauczycieli, wspierające edukację domową. Podczas panelu omówione zostaną skuteczne strategie nauczania online z wykorzystaniem platformy edukacyjnej. Tematyka obejmuje zarówno techniczne aspekty, jak i najlepsze praktyki dotyczące organizacji zajęć, motywowania uczniów oraz monitorowania postępów w nauce.

Podstawa programowa to nie wszystko, czyli jak wspierać ucznia w edukacji domowej?

Panel poświęcony jest szerokiemu spektrum działań wspierających rozwój ucznia poza podstawowymi wymaganiami programowymi. Podczas niego omówione zostaną metody i narzędzia, które pomagają w rozwijaniu umiejętności społecznych, kreatywności, samodyscypliny i samodzielnego myślenia. Poprzez oparte na doświadczeniu praktyczne przykłady, uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wspierać ucznia w kształtowaniu jego indywidualnych zainteresowań i pasji, rozwijaniu umiejętności społecznych oraz utrzymywaniu równowagi między nauką a odpoczynkiem.

Q&A — Rozmowa z dyrektorem szkoły przyjaznej edukacji domowej.

Ostatni panel poprowadzi dyrektor szkoły przyjaznej edukacji domowej z wieloletnim doświadczeniem. Podczas niego uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość otwartej dyskusji, dzięki której uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania od osoby aktywnie wspierającej edukację domową i osoby nią objęte.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Szkoła, której dyrektor lub nauczyciel weźmie udział w szkoleniu, ma możliwość dołączenia do Katalogu Szkół Przyjaznych Edukacji Domowej.

Dowiedz się więcej!

Głównym celem systemu edukacji jest dobro dzieci, dlatego to o nich musimy myśleć w pierwszej kolejności. Z doświadczenia wiemy, że dla niektórych edukacja domowa jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego bycie przyjaznym tej formie nauczania powinno stanowić integralną część rozwoju placówek edukacyjnych.