IV Dzień Edukacji Domowej. Konferencja „Wolność, przyszłość, doświadczenie – Trzy powody by zmienić myślenie o edukacji”

Spędźcie IV Dzień Edukacji domowej razem z nami na Konferencji „Wolność, przyszłość, doświadczenie – Trzy powody by zmienić myślenie o edukacji”

Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody IV Dnia Edukacji Domowej. Z tej okazji przygotowaliśmy konferencję, która rozszerzy Wasze horyzonty w myśleniu o edukacji przyszłości, w tym o edukacji alternatywnej. Jest to świetna okazja do poznania różnych ścieżek wyboru alternatywnej formy edukacji.

Jako Fundacja Edukacji Domowej chcielibyśmy, aby wiedza na temat różnych możliwości edukacyjnych była coraz bardziej rozpowszechniana. Pragniemy także zwrócić Państwa uwagę na zdrowie psychiczne dzieci w całym procesie edukacyjnym. Dlatego też wydarzenie podzielone będzie na trzy panele:

1) Zdrowie psychiczne dzieci a edukacja
Rozpoczynając konferencję omówimy raport “Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Odpowiemy na pytanie czy i w jaki sposób zdrowie psychiczne wpływa na edukację. Dzięki wprowadzeniu będziemy dyskutować o najczęstszych problemach dzieci i nastolatków. Poruszymy temat zagrożenia wynikającego z normalizacji przemocy przez Polaków oraz funkcjonowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Polsce. Nie pominiemy także omówienia roli szkoły w procesie dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Na końcu pierwszego panelu porozmawiamy o sprawczości dziecka i nastolatka w rozwiązywaniu problemów.

2) Alternatywna edukacja – przykłady ze świata
W następnej części naszej konferencji rozpoczniemy dyskusję na temat alternatywnych metod edukacji. Odpowiemy na pytania dlaczego Polacy korzystają z alternatywnych metod edukacji? Na czym te metody polegają? Przedstawimy korzyści i zagrożenia wynikające z nowych metod edukacyjnych. Ostatnim punktem tego panelu będzie rozmowa na temat tego czy rodzic może być partnerem w procesie edukacyjnym swojego dziecka.

3) Nowoczesna edukacja i edukacja przyszłości – nowe technologie
W ostatniej części naszej konferencji poruszymy temat nowoczesnej edukacji.
Przedstawimy czym w ogóle jest nowoczesna edukacja i jakie narzędzia mogą ją wspierać. Dokonamy porównania tego jak nowoczesna edukacja wpłynie na kompetencje przyszłości. Panel zakończymy przedstawiając ograniczenia w rozwijaniu nowoczesnej edukacji.

Na razie nie możemy zdradzić Wam wszystkich naszych gości, jednak uchylamy już teraz rąbka tajemnicy i z przyjemnością ogłaszamy, że naszymi gośćmi będą:

• Wojciech Gawlik – twórca EDU-klaster
  • Oliwia Piestrzyńska – psycholog szkolny
  • Przedstawiciele szkół/organizacji edukacji alternatywnej: Mała Finlandia, YouSchool, Szkoła w Chmurze, Centrum Nauczania Domowego

Następni goście będą prezentowani na naszych mediach społecznościowych, więc już teraz śledźcie tam nasze działania i wyczekujcie kolejnych gości. Zaobserwujcie także wydarzenie na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Konferencja odbędzie się 30 czerwca w godz. 10.00 – 15.30 w Warszawie w Centrum Konferencyjnym (ul. Chodakowska 19/31 Warszawa, piętro III Aula S304)

Udział w wydarzeniu jest w pełni darmowy. Musicie jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego bardzo prosimy o wcześniejsze dokonanie zapisu przez nasz formularz

Poznaj szczegółowy plan konferencji.