Konferencja „Wolność, przyszłość, doświadczenie – Trzy powody, by zmienić myślenie o edukacji”.

IV Dzień Edukacji Domowej przed nami! Z tej okazji serdecznie zapraszamy na konferencję edukacyjną organizowaną przez Fundację Edukacji Domowej, „Wolność, przyszłość, doświadczenie – Trzy powody, by zmienić myślenie o edukacji”.

Nasza konferencja ma na celu pokazanie, jak ważne są zmiany w edukacji. Chcemy zaprezentować alternatywne metody kształcenia oraz nowoczesne narzędzia i technologie, które można wykorzystać w procesie edukacji. Pragniemy podkreślić jak ważną rolę pełni tutaj dziecko i jego potrzeby.

Nie zabraknie rzetelnych i interesujących paneli dyskusyjnych. Będzie to również dobry moment do podzielenia się swoimi doświadczeniami i refleksami na temat edukacji.

Podczas Konferencji planowane są trzy panele dyskusyjne z ekspertami:

I. Zdrowie psychiczne dzieci a edukacja.

Rozpoczynając konferencję omówimy raport “Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Odpowiemy na pytanie czy i w jaki sposób zdrowie psychiczne wpływa na edukację. Dzięki wprowadzeniu będziemy dyskutować o najczęstszych problemach dzieci i nastolatków. Poruszymy temat zagrożenia wynikającego z normalizacji przemocy przez Polaków oraz funkcjonowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Polsce. Nie pominiemy także omówienia roli szkoły w procesie dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Na końcu pierwszego panelu porozmawiamy o sprawczości dziecka i nastolatka w rozwiązywaniu problemów.

II. Alternatywna edukacja (edukacja ze świata).

W następnej części naszej konferencji rozpoczniemy dyskusję na temat alternatywnych metod edukacji. Odpowiemy na pytania dlaczego Polacy korzystają z alternatywnych metod edukacji? Na czym te metody polegają? Przedstawimy korzyści i zagrożenia wynikające z nowych metod edukacyjnych. Ostatnim punktem tego panelu będzie rozmowa na temat tego czy rodzic może być partnerem w procesie edukacyjnym swojego dziecka.

III. Nowoczesna edukacja i edukacja przyszłości – nowe technologie.

W ostatniej części naszej konferencji poruszymy temat nowoczesnej edukacji.
Przedstawimy czym w ogóle jest nowoczesna edukacja i jakie narzędzia mogą ją wspierać. Dokonamy porównania tego jak nowoczesna edukacja wpłynie na kompetencje przyszłości. Panel zakończymy przedstawiając ograniczenia w rozwijaniu nowoczesnej edukacji.

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Warszawie 30 czerwca 2023 r. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym (ul. Chodakowska 19/31 Warszawa, piętro III Aula S304).

Zapraszamy do obserwacji naszego wydarzenia i publikowanych w nim szczegółów! Udział w wydarzeniu będzie w pełni darmowy. Wymagana jest rejestracja:

ZAREJESTRUJ SIĘ

Więcej informacji na temat konferencji organizowanej przez Fundację Edukacji Domowej znaleźć można na wydarzeniu na Facebooku:

Jeżeli chcesz być na bieżąco z działaniami Fundacji i dostawać informacje dotyczące edukacji domowej w Polsce, zapisz się do naszego newslettera.