Świąteczne spotkanie dla edukacji domowej

Świąteczne spotkanie dla edukacji domowej

Fundacja Edukacji Domowej tworzy przestrzeń do poznania się, wymiany doświadczeń oraz doskonalenia kompetencji rodziców. Naszym marzeniem jest pomóc rodzicom w stworzeniu społeczności, w której możliwe będzie wzajemne wsparcie i zawiązywanie budujących kontaktów. Jako Fundacja chcemy wspierać rodziców w kształtowaniu odpowiedzialnego i świadomego rodzicielstwa.

15 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie dla edukacji domowej organizowane przez Fundację Edukacji Domowej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych prowadzonych przez wykwalifikowanego nauczyciela. Mali twórcy wykonali między innymi wyklejankę z plasteliny, bombki ze styropianowych kulek oraz świąteczne kartki. Mieli też okazję posłuchać przeczytanej przez nauczyciela bajki. Dzieci współpracowały ze sobą podczas warsztatów i miały okazję do wspólnej zabawy i zawiązania relacji.

Rodzice natomiast w świątecznej atmosferze uczestniczyli w prelekcjach. Pierwszy wykład dotyczył metody Marii Montessori. Drugi natomiast traktował o wsparciu rozwoju dziecka będącego w nauczaniu domowym przez rodzica.

Fundacja Edukacji Domowej zaprosiła do udziału w wydarzeniu specjalistów. Każdy z zaproszonych gości prowadził stoisko, przy którym rodzice mieli możliwość indywidualnej rozmowy i konsultacji ze specjalistami.

Podczas wydarzenia naszymi specjalistami byli Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Homo Creator z Opola, Niepubliczne Przedszkole Montessori „Lolek” z Wadowic, Centrum Nauczania Domowego (projekt edukacyjny udostępniający profesjonalną platformę edukacyjną) oraz Wolna Szkoła Przestrzeń (prowadząca zajęcia dla dzieci z edukacji domowej). Spotkanie odbyło się w szkole przyjaznej edukacji domowej – Prywatnej Szkole „Inspiracja” w Krakowie.

Świąteczne spotkanie dla edukacji domowej dawało możliwość poznania różnych perspektyw na nauczanie domowe, kontaktu ze specjalistami wraz z możliwością indywidualnej rozmowy oraz przede wszystkim poznania innych rodzin edukujących dzieci w domu.

Wszystkim obecnym na spotkaniu bardzo dziękujemy za udział! Mamy nadzieję, że zobaczymy się podczas następnego wydarzenia organizowanego przez Fundację Edukacji Domowej.

Wpłać Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

FreshMail.pl