Blog

Recenzja “Baśni o Perle” Anny Gibasiewicz

Książka Anny Gibasiewicz w niezwykle poetycki sposób wprowadza czytelnika w baśniowy świat, który niesie za sobą znaczenie wędrówki życiowej, wewnętrznej przemiany, wartości i piękna, a także relacji dziecka i rodzica. Warto zauważyć, że “Baśń o perle” nie tylko uczy czegoś młodego czytelnika, ale także ma przesłanie dla rodziców.

Historia Elwiki i jej ojca uczy, jakie jest prawdziwe piękno, na czym warto się skupiać w życiu i jak rodzic może pomóc w tym swojemu dziecku. Baśń pokazuje również, że zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji. Nawet, gdy Elwika straciła bliskich przez swoją pychę i chciwość, a może zwłaszcza po tej sytuacji, los pokazał jej drogę do tego, by odzyskać to, co najcenniejsze. Musiała ona przebyć niezwykle trudną drogę, by zbudować w sobie nowe wartości. 

W obecnym świecie, który wciąga w wir posiadania, rodzice często starają się, by ich dziecko miało wszystko, czego zapragnie. Tak było także z ojcem Elwiki – kochał ją tak bardzo, że był w stanie poświęcić swoje życie, by uszczęśliwić swą córkę najpiękniejszymi drogocennościami świata. Ale baśń pokazuje, że nie uczy to dzieci dobrych cech. Elwika po każdym prezencie pragnęła kolejnego i kolejnego…i coraz mniej dbała o zdrowie ojca. Dopiero podróż jego śladami pozwoliła jej odkryć w sobie miłość do jedynego rodzica i do innych ludzi. Wzbudziła w sobie najcenniejsze wartości, gdy odrzuciła to, co wcześniej złudnie uważała za najważniejsze.

Piękna, ucząca wartości historia, którą warto przeczytać razem z dzieckiem – taka właśnie jest “Baśń o perle”.

Opracowała: Gabriela Letnovska

Wpłać Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

FreshMail.pl