Blog

I Dzień Edukacji Domowej

Temat edukacji domowej w ostatnich latach jest coraz częściej poruszany i doceniany przez rodziców, którzy w tej formie nauki widzą szansę dla swoich dzieci. Jako Fundacja Edukacji Domowej chcielibyśmy,  aby wszystkie te rodziny mogły celebrować swoje święto, dlatego jako pierwsi w Polsce organizujemy Dzień Edukacji Domowej, na który pragniemy zaprosić wszystkich 27 czerwca 2020 roku. Głównym partnerem tego wydarzenia jest Centrum Nauczania Domowego, które jest największą szkołą on-line w Polsce i wspiera edukację dzieci w nauczaniu domowym swoją autorską Internetową Platformą Edukacyjną.

Po wielu badaniach obszaru edukacji domowej wiemy, że edukatorzy domowi to wyjątkowa społeczność, która potrzebuje – bardzo ważnego dla dzieci – budowania więzi oraz czerpania z wzajemnego doświadczenia i wiedzy. Objęci wieloma ograniczeniami związanymi z wyjątkową sytuacją na świecie, odczuwają brak nawet zwykłych spotkań. Z tego powodu Zespół Fundacji chce zmobilizować tę społeczność do działania – spotkajmy się online i celebrujmy naszą wyjątkowość. 

Na I Dzień Edukacji Domowej przygotowaliśmy kilka wydarzeń. Podczas pierwszych obchodów tego święta, spotkamy się na trzech panelach:

  • 11:00Otwarcie I Dnia Edukacji Domowej, które poprowadzi członkini zespołu Fundacji Edukacji Domowej – Gabriela Letnovska – i opowie o genezie edukacji domowej i najważniejszych jej aspektach z perspektywy działalności Fundacji.
  • 12:30Webinarium plastyczne dla dzieci, które przygotowało dla nas Centrum Nauczania Domowego.
  • 14:30Spotkanie Edukatorów Domowych – podczas którego będziemy mogli swobodnie porozmawiać o doświadczeniach w tym wyjątkowych sposobie nauczania dzieci.


Przygotowaliśmy plan tego dnia tak, aby był zarówno uroczysty, jak i swobodny, żeby każdy z uczestników mógł w nim odnaleźć odpowiednią formę dla siebie. Nie mogło zabraknąć także spotkania dla dzieci, bo to dla nich staramy się, aby edukacja była łatwa i przyjemna. 

Wiemy jak ważne dla rodziców i uczniów jest wsparcie szkoły, dlatego postanowiliśmy przygotować konferencję dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Odbędzie się ona 29 czerwca 2020 roku, a jej temat brzmi: “Szkoła przyjazna edukacji domowej – konferencja on-line dla dyrektorów szkół i nauczycieli”. 

Z uwagi na zapotrzebowanie postanowiliśmy wyjść naprzeciw placówkom edukacyjnym i przygotowaliśmy szereg tematów, które przybliżą szkołom wciąż obcy temat edukacji domowej. Głównym celem systemu edukacji jest dobro dzieci, dlatego to o nich musimy myśleć w pierwszej kolejności. Z doświadczenia wiemy, że dla niektórych edukacja domowa jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego bycie przyjaznym tej formie nauczania powinno stanowić ważne miejsce w rozwoju placówek edukacyjnych.

Wpłać Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!