Szkoła przyjazna edukacji domowej - konferencja on-line dla dyrektorów szkół i nauczycieli.

Termin: 29.06.2020 r. godz. 18:00

Bezpłatna konferencja została zorganizowana z inicjatywy Fundacji Edukacji Domowej, której celem jest szerzenie prawdziwych i rzetelnych informacji na temat tej formy kształcenia oraz pomoc rodzicom, szkołom, poradniom, instytucjom i placówkom związanym z edukacją domową. Fundacja wspiera rodziny edukujące dzieci w domu oraz młodzież, która zdecydowała się na tę formę kształcenia. Udostępnia ona rodzicom narzędzia do pracy z dzieckiem i dzieli się wiedzą dotyczącą świadomego rodzicielstwa.

Z uwagi na zapotrzebowanie postanowiliśmy wyjść naprzeciw placówkom edukacyjnym i przygotowaliśmy szereg tematów, które przybliżą szkołom wciąż obcy temat edukacji domowej. Głównym celem systemu edukacji jest dobro dzieci, dlatego to o nich musimy myśleć w pierwszej kolejności. Z doświadczenia wiemy, że dla niektórych edukacja domowa jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego bycie przyjaznym tej formie nauczania powinno stanowić ważne miejsce w rozwoju placówek edukacyjnych.

Tematy prelekcji

Podczas konferencji wystąpią:
  • Patrycja Górna: “Ocenianie kształtujące, samoocena i ewaluacja w ramach budowania motywacji ucznia”
  • Monika Musiał: “Możliwości nauczania zdalnego w edukacji domowej, nauka na platformie z perspektywy nauczyciela praktyka”
  • Sylwia Piętak: “Przedstawienie platformy w połączeniu w podręcznikami Elementarza oraz budowanie relacji z rodzicem i uczniem w edukacji domowej”
  • Gabriela Letnovska: “Fundacja Edukacji Domowej, prawa i obowiązki szkoły. Katalog szkół przyjaznych edukacji domowej.”

Każdy uczestnik konferencji otrzyma certyfikat!

Edukacja domowa jest alternatywą do tradycyjnej szkoły, z której skorzystać może każdy uczeń w Polsce.

Zainteresowanie spełnianiem obowiązku szkolnego poza szkołą z roku na rok staje się coraz większe. Edukacja domowa jest coraz bardziej popularną formą kształcenia.

Celem konferencji jest przekazanie dyrektorom szkoły i nauczycielom rzetelnej wiedzy na temat edukacji domowej, warunków jej rozpoczęcia oraz sposobu jej realizowania.

Biogram prowadzących

Sylwia Piętak

Z wyboru polonistka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z zamiłowania. Aktualnie wychowawczyni klasy I w Szkole Podstawowej Fundacji "Elementarz”. W weekendy nauczycielka Polonijki – internetowej szkoły dla polskich dzieci mieszkających za granicą. Pracuje w Centrum Nauczania Domowego. Prowadzi liczne Webinaria oraz Wideospotkania. Chętnie wykorzystuje nowe technologie w nauczaniu. Swoimi zainteresowaniami zaraża innych nauczycieli, dzieli się swoimi doświadczeniami. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną radość i satysfakcję.

Patrycja Górna

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz języka polskiego jako drugiego i obcego. Z wykształcenia także pedagog szkolny. Obecnie wychowawca klasy 3 w szkole podstawowej, a także nauczyciel w Polonijce – internetowej szkole dla polskich dzieci mieszkających za granicą. Kreatywny pedagog poszukujący nieustannie nowych wyzwań. Inicjatorka innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem technologii informacyjnych w nauczaniu. Zwolenniczka pozytywnego wzmacniania i kształtowania wewnętrznej motywacji u dzieci. Chętnie rozwija swój warsztat pracy biorąc udział w licznych szkoleniach zawodowych. Na co dzień miłośniczka sów, które niezaprzeczalnie kojarzą się jej ze zdobywaniem wiedzy. W życiu kieruje się mottem Konfucjusza „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

Monika Musiał

Jestem nauczycielem języka polskiego i języka angielskiego, absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Gdańskiego. W zawodzie nauczyciela pracuję szesnaście lat. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Swoje zajęcia prowadzę w grupach oraz indywidualnie. Dzięki współpracy z Polonijnym Zespołem Placówek Oświatowych pogłębiłam swoje doświadczenie w nauczaniu online. Obecnie pracuję również jako nauczyciel języka polskiego oraz angielskiego w Zespole Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy. Pasjonuję się metodyką nauczania. Szczególnie interesuje mnie wykorzystanie nowoczesnych technologii w dydaktyce. Innowacyjne rozwiązania metodyczne poznałam biorąc udział w wielu szkoleniach, warsztatach i kursach. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom moi uczniowie z przyjemnością biorą udział w procesie uczenia się.

Gabriela Letnovska

Polonistka i kulturoznawczyni. Koordynator merytoryczny projektów w Fundacji Edukacji Domowej. Na co dzień udziela rodzicom uczniów wsparcia i rzetelnych informacji w zakresie edukacji domowej. Pomaga w stawianiu pierwszych kroków w tym trybie nauczania.

Wpłać darowiznę
Wpłać
Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!