Edu-linia – darmowe porady psychologiczne

Uczysz dziecko w domu i czujesz się przytłoczony codziennymi obowiązkami rodzica? Może masz wątpliwości, jak dać sobie radę z wychowywaniem lub edukacją Twoich dzieci? Skorzystaj zatem z Edu-linii – naszego projektu porad skierowanych do rodziców takich jak Ty.

Rodzicielstwo jest niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem, ale bywa także trudne i pochłania wiele czasu oraz energii. Dlatego powstała Edu-linia, która stanie się Twoim wsparciem w kwestii wychowania dzieci w nauczaniu domowym. Dyplomowana psycholog, a jednocześnie wolontariuszka Fundacji Edukacji Domowej – Oliwia Piestrzyńska – udzieli Ci profesjonalnych wskazówek i nakieruje Cię na najlepszą drogę dla Twojej rodziny.

Pewnie każdego dnia zastanawiasz się, co tak naprawdę oznacza dobre rodzicielstwo i czy radzisz sobie z wychowywaniem dzieci. Otrzymujesz wiele rad z telewizji, mediów społecznościowych, od znajomych czy rodziny. Z tego powodu czujesz się bardzo przytłoczony/a ogromną ilością informacji i często sprzecznych wskazówek. Dlatego pomocny okaże się kontakt ze specjalistą poprzez nasz projekt. Nasza wolontariuszka podejdzie do Twojego problemu indywidualnie i udzieli Ci cennych porad.

Bycie rodzicem jest mieszaniną wielu nowych obowiązków i wyzwań. Na co dzień musisz realizować potrzeby swoich dzieci, uwzględniając ich często zupełnie odmienne osobowości i poświęcając wszystkim równie dużą uwagę. Starasz się im zapewnić stałą opiekę, bezpieczeństwo, pełny rozwój, a do tego powinieneś jeszcze znaleźć trochę czasu dla siebie. W tym wszystkim masz prawo czuć się przepracowany/a.

Najkorzystniejsze dla Twojej rodziny jest pozwolenie sobie na pełne przeżywanie wszelkich emocji i nie obwinianie się. Gdy tylko czujesz taką potrzebę, napisz do naszej psycholog. Pamiętaj jednak, że nie zastąpi to psychoterapii, a jedynie pomoże w codziennych trudnościach w kwestii świadomego rodzicielstwa, nauczania w domu i towarzyszących mu emocji, wychowania dzieci, ich zachowań czy rozwoju oraz nawyków. Jeśli natomiast czujesz, że problem jest o wiele większy, udaj się do psychoterapeuty, by wspólnie pomóc Twojej rodzinie.

Nie zwlekaj i rozwiąż swoje kłopoty od razu przy pomocy Edu-linii. Dowiedz się więcej na temat projektu i jak możesz z niego skorzystać.

Przygotowała: Emiliana Pabian