Blog

Dlaczego Polacy coraz częściej wybierają edukację domową?

Edukacja domowa stanowi istotny obszar debaty w polityce oświatowej, zwłaszcza w kontekście aktualnych wyzwań w systemie edukacyjnym. Problem z jakim wszyscy zaangażowani w ten segment oświaty się mierzymy, to brak stabilności w zakresie prawnym i finansowym. Wychodzimy z założenia, że aby móc coś zmienić na lepsze, należy daną sytuację dokładnie przeanalizować. Jednym z naszych zadań w Fundacja Edukacji Domowej jest właśnie badanie obszaru edukacji domowej. Często do naszej organizacji spływają pytania, kto najczęściej decyduje się na tę formę nauczania i dlaczego, są one kierowane także ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, dlatego…

Razem z Kołem Nauk Psychologicznych PRAGMA działającym przy Instytucie Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęliśmy badanie motywacji przejścia na edukację domową.

Badanie nad motywacją podjęcia decyzji wyboru edukacji domowej są niezwykle istotne dla zrozumienia i poprawy tego modelu w przyszłości oraz stanowią ważny argument podczas rozmów z MEN.

Rodzicu! Czy Twoje dziecko uczestniczy w edukacji domowej?

Jeśli tak, to zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej motywacji wyboru edukacji domowej. Bez Twojej opinii i doświadczenia nie zbadamy potrzeb uczniów spełniających obowiązek szkolny poza szkołą.

Weź udział w badaniu — uzupełnij ankietę (zajmie Ci to ok. 5 min)

Edukacja domowa daje możliwość dostosowania programu nauczania do indywidualnych potrzeb i tempa rozwoju Twojego dziecka. Dzięki Twoim doświadczeniom dowiemy się, dlaczego Polacy wybierają ten tryb nauczania.

Twój głos sprawi, że będziemy mieli kolejny punkt zaczepny w rozmowach z MEN! Razem zbudujmy lepszą przyszłość edukacji domowej!

Na podstawie wyników badań zostanie opracowany raport nt. motywacji przejścia na edukację domową.

Twoje zdanie ma ogromne znaczenie dla rozwoju edukacji domowej w Polsce!

Udostępnij innym link do ankiety:

https://ipsuj.qualtrics.com/jfe/form/SV_4HiaLue338LHlFY

Udostępnij na post na Facebooku:

https://www.facebook.com/photo?fbid=698907982437127&set=a.387797646881497

 

Masz pytania nt. badania? Skontaktuj się z nami:

Koordynatorzy badania:  Gabriela Letnovska (FED), Jakub Celij (Pragma).

tel.: 12 2919858

e-mail: sekretariat@domowa.edu.pl

Wpłać darowiznę
Wpłać
Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

FreshMail.pl