Blog

Teatry dzieciom, dzieci teatrom

Funkcja edukacyjna teatrów pełni ważną rolę w życiu dzieci i młodzieży, zwłaszcza w nauczaniu poprzez formę edukacji domowej. Wielu małych aktorów jest zaangażowanych w życie swojego lokalnego teatru poprzez uczestniczenie w warsztatach, szkolenia, czy przygotowywania lub granie w sztukach. Śmiało możemy stwierdzić, że traktują oni teatr jako alternatywę “szkoły”, do której nie chodzą w tym trybie nauczania. 

 

Chcieliśmy zorganizować dla naszych podopiecznych warsztaty, ale okazało się, że kondycja teatrów nie pozwala im na zorganizowanie tego w sposób nieodpłatny. Gdy w marcu 2020 roku instytucje teatralne zostały zamknięte z powodu pandemii Covid-19, nikt nie przypuszczał, jak daleko idące w skutkach będą rezultaty tej decyzji. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ile wysiłku dyrektorzy teatrów wkładają w swoją pracę, chcąc nie dopuścić do upadku ich wieloletniego dorobku. 

 

Większość teatrów postanowiła przenieść swoją działalność do Internetu, wystawiając swoje sztuki w formie online, a także prowadząc działalność edukacyjną. Właściciele teatrów zdecydowali się także na udostępnianie archiwalnych nagrań swoich wystąpień, aby umilić społeczeństwu czas spędzany w domu.

 

Powyższa sytuacja stała się dla nas impulsem do działania. Zastanawialiśmy się, co musiałoby się wydarzyć, żebyśmy mogli te warsztaty jednak zorganizować i przy okazji pomóc teatrom. Z jednej strony chcieliśmy wesprzeć edukację dzieci, a z drugiej zwrócić uwagę na sytuację teatrów. I w taki oto sposób padł pomysł ogólnopolskiej zbiórki. W końcu wspólnie możemy zdziałać więcej.

 

Celem organizowanej przez nas zbiórki jest opłacenie warsztatów teatralnych online dla uczniów edukacji domowej. Dzięki takiemu działaniu będziemy mogli wesprzeć naszych podopiecznych, jak i teatry. Darowizny na rzecz projektu można przekazywać wspierając nas na PATRONITE. Fundacja udostępni także teatrom połowę darowizn zebranych w grudniu za pośrednictwem własnej strony internetowej – https://domowa.edu.pl/przekaz-darowizne/ 

 

Możecie wesprzeć naszą akcję udostępniając o niej informację swoim znajomym. A jeśli zdecydujecie się przekazać nam 5 zł, to będziemy o krok bliżej do zapłacenia teatrom za warsztaty. Jest też drugi sposób, którym bardzo przyczynicie się do wsparcia projektu. Jeśli w Waszej miejscowości znajduje się teatr, który jest w ciężkiej sytuacji finansowej, to gorąco zachęcamy do dołączenia do naszej akcji poprzez napisanie maila (adres podany poniżej), który będzie zawierał nazwę, adres i dane kontaktowe teatru. Zachęcamy także pracowników teatrów, którzy chcieliby,  aby ich instytucja dołączyła do projektu – napiszcie do nas i wyraźcie swoje zainteresowanie.

 

Zachęcamy media do objęcia projektu “Teatry dzieciom, dzieci teatrom” swoim patronatem. Pokażmy teatrom nasze wsparcie! 

Kontakt:
e-mail: sekretariat@domowa.edu.pl
tel.: 12 2919858 

Wpłać Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

FreshMail.pl