“Merwina ze Srebrnej Góry”. Magiczny świat baśni

“Merwina ze Srebrnej Góry” to trzecia baśń autorstwa Anny Gibasiewicz, która w sposób niezwykły przywołuje klasyczny styl mistrza baśni — Hansa Christiana Andersena. Ta piękna opowieść skupia się na wielkiej miłości między rodzeństwem, opowieści o wzajemnym oddaniu, zwątpieniu i ostatecznym przezwyciężeniu życiowych trudności w poszukiwaniu niespodziewanego rozwiązania.

Anna Gibasiewicz, podobnie jak Andersen, udowadnia, że baśnie są nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Akcja książki rozgrywa się w magicznej krainie, na początku pełnej ciepła i szczęścia. Jednak, kiedy księżniczka choruje, cała kraina została wstrząśnięta i musi stawić czoła wyzwaniom. To właśnie tutaj autorka doskonale ukazuje miłość rodzeństwa, poświęcenie oraz szacunek dla drugiego człowieka.

Jednym z najważniejszych elementów tej baśni jest przekazanie wartościowych moralnych lekcji życiowych. Opowieść ukazuje, że świat skrywa zarówno dobro, jak i zło, a nasze wybory mają ogromne znaczenie. To świetny punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na temat odpowiedzialnych decyzji i postawy wobec innych ludzi.

Język użyty przez autorkę jest niezwykle piękny i przyciąga czytelnika, a równocześnie książka zachwyca swoją śliczną szatą graficzną. Czytając “Merwina ze Srebrnej Góry”, można poczuć przyjemność z oddawania się magicznemu światu baśni.

Podsumowując, “Merwina ze Srebrnej Góry” to głęboka i wzruszająca historia, która porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych. Anna Gibasiewicz wspaniale kontynuuje tradycję mistrzów baśni, oferując czytelnikom nie tylko rozrywkę, ale również cenne przemyślenia nad życiem i miłością. To lektura, która zostaje z nami na długo po jej przeczytaniu, pozostawiając liczne refleksje nad wartościami i wyborami, jakie podejmujemy w życiu. Zdecydowanie polecam tę książkę wszystkim miłośnikom baśni i opowieści o miłości, poświęceniu oraz sile ludzkiego charakteru.

Przygotowała: Wiktoria Malinowska