Kreatywne zabawy wiosenne

Wiosenny ogródek na oknie

Z czym kojarzy się wiosna? Z roślinnością, z pączkami na drzewach, z pierwszymi kwiatami! To idealna okazja, żeby wprowadzić w dziecko w nową pasję – ogrodnictwo. Pierwsza z naszych propozycji zabaw wiosennych, to stworzenie na oknie lub balkonie mini ogródka. Przygotujcie razem doniczki, ziemię, pozwólcie dzieciom wybrać roślinki, które chcą zasadzić. Zobaczysz z jaką satysfakcją dziecko będzie je podlewało i obserwowało, jak w doniczce pojawia się życie!

Piknik na trawie/ w ogrodzie

Piknik to wspaniała okazja do miłego czasu spędzonego całą rodziną. Wystarczy przygotować kocyk, kosz i ulubione smakołyki dziecka. W przygotowania można też zaangażować dziecko – robienie kolorowych kanapek, pysznych i zdrowych koktajli owocowych. Podczas pikniku możecie luźno spędzić czas i odpocząć, albo przygotować ciekawe zabawy edukacyjne.

Album ze zdjęciami – oznaki wiosny

Twoje dziecko pasjonuje fotografia? A może roślinność? Zabierz je na spacer z aparatem! Przed wyjściem możecie razem przygotować listę oznak wiosny, albo roślin, które jako pierwsze wypuszczają pączki. Daj dziecku aparat i pomóż znaleźć wszystkie elementy z listy. Po powrocie możecie wydrukować zdjęcia i stworzyć z nich piękny album!

Memory do wydruku – oznaki wiosny

A kiedy pogoda nie dopisuje – czas na zabawę w domu. Jedną z nich może być gra memory z grafikami kojarzącymi się z wiosną. Specjalnie dla Ciebie i Twojego dziecka przygotowaliśmy taką grę, którą możesz pobrać już teraz, wydrukować, wyciąć elementy i zacząć zabawę. Uwaga – w pliku jest mała niespodzianka, dodająca do gry memory więcej zabawy 😉

Prywatne sprzątanie świata

Ucz dziecko dbania o naturę od małego! Zróbcie sobie rodzinny spacer z prywatnym sprzątaniem świata – wystarczą gumowe rękawiczki i worki na śmieci. Wbrew pozorom takie zajęcie może być fajną zabawą, a przy okazji zrobicie coś dobrego dla naszej planety. Pamiętaj, żeby uświadomić dziecko, żeby zawołało Cię, jeśli znajdzie śmieć, który może być niebezpieczny, np. rozbita butelka. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Rozpoznawanie chmur

Czy zdarzyło Ci się wpatrywać w chmury? Dzieci też fascynują te ogromne puchate wytwory. Takie zajęcie łatwo połączyć z nauką. Wydrukuj szablon ze zdjęciami i nazwami chmur i zabawa gotowa.