Blog

Wspieramy projekty badawcze studentów i studentek

Jako Fundacja Edukacji Domowej wspieramy różne inicjatywy studenckie oraz projekty badawcze z zakresu edukacji domowej. Poniżej zamieszczamy prośbę studentki Uniwersytetu Śląskiego, która prowadzi badania nt. zjawiska twórczości wśród uczniów klas 3.

Zachęcamy do udziału w badaniach! 

 

“Szanowni Rodzice,

Nazywam się Patrycja Goszka i jestem studentką IV roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tematyka mojej pracy magisterskiej związana jest ze zjawiskiem twórczości wśród uczniów klas 3 (9 lat) z różnych koncepcji edukacyjnych (szkolnictwo tradycyjne, szkolnictwo montessoriańskie oraz edukacja domowa). 

Celem mojego badania jest porównanie poszczególnych aspektów twórczości u każdej z badanych grup. Promotorem mojej pracy jest Pani Doktor Magdalena Christ. Badanie polega na wypełnieniu krótkiego testu autorstwa Pani Danuty Czelakowskiej (badaczki twórczości dziecięcej) zawierającego 8 zadań o charakterze otwartym. Badanie jest całkowicie anonimowe, a wyniki będą analizowane zbiorczo. Czas przeznaczony na test to około 45/50 minut. W razie potrzeby może on zostać wydłużony. Badanie może zostać przeprowadzone online lub w miarę możliwości stacjonarnie.

Tego typu badania (skupiające się jednocześnie na edukacji tradycyjnej, montessoriańskiej i domowej) nie były prowadzone w Polsce. Państwa zgoda umożliwi mi nie tylko skończenie wymarzonych studiów i rozpoczęcie szkoły doktorskiej, ale także może zapoczątkować szersze badania na temat twórczości dziecięcej w opisanych edukacjach, co będzie skutkować nowymi rekomendacjami odnośnie kształtowania postaw twórczych uczniów. 

Jeżeli zechcieliby Państwo pomóc mi w realizacji badań, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej formy badania i kontaktu z Państwem.

Badania planuję realizować do końca sierpnia tego roku.
Bardzo dziękuję za wsparcie każdego z Państwa!

Z wyrazami szacunku
Patrycja Goszka”

Wpłać Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

FreshMail.pl