Blog

V Dzień Edukacji Domowej

Z okazji V dnia Edukacji Domowej Fundacja Edukacji Domowej zaprasza na niezwykłą konferencję, która rzuci światło na dynamicznie rozwijającą się alternatywę do znanej każdemu nauki w szkole — czyli edukację domową. Zachęcamy do udziału w tegorocznym wydarzeniu, które odbędzie się 28 czerwca w Warszawie pod hasłem: “Edukacja (nie)domowa — Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły?”.

Jesteśmy głęboko przekonani o konieczności szerokiej dyskusji na temat edukacji domowej. W obliczu dynamicznych zmian społecznych, technologicznych i kulturowych konieczne jest zrozumienie, jakie wyzwania i możliwości stoją przed rodzicami i edukatorami w kontekście alternatywnych form kształcenia. Nasza konferencja ma na celu stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów, dzielenia się doświadczeniami oraz poszukiwania najlepszych praktyk, które mogą wspierać rozwój edukacji domowej w Polsce. Wierzymy, że dzięki temu wydarzeniu będziemy mogli lepiej zrozumieć i wspólnie kształtować przyszłość tej formy nauczania, aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa.

Panel I: Dlaczego Polacy coraz częściej wybierają edukację domową?

Pierwszy panel to wgląd w motywacje kierujące rodzicami w wyborze edukacji domowej. Prezentacja oparta jest na wynikach badań przeprowadzonych we współpracy z Kołem Nauk Psychologicznych przy Instytucie Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Czy istnieją uniwersalne czynniki decydujące o tym wyborze?

Panel II: Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły? Przyszłość edukacji domowej w Polsce

Czy przyszłość edukacji domowej to rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły? Ta kwestia zostanie wnikliwie przeanalizowana przez zaproszonych przez nas ekspertów, w tym Mariusza Dzieciątko — jednego z pierwszych działaczy na rzecz edukacji domowej i założyciela Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie. Przyjrzymy się zmianom, wyzwaniom i perspektywom, jakie stoją przed polską edukacją domową.

Panel III: Nowe technologie w edukacji — szansa czy zagrożenie?

Trzeci panel poświęcony będzie roli nowych technologii w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji domowej. Czy są one szansą czy zagrożeniem dla współczesnych uczniów? Eksperci z różnych dziedzin dokładnie przyjrzą się temu zagadnieniu, a wśród prelegentów znajdzie się m.in. przedstawiciel organizacji, która od lat współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej — Prezes Fundacji EdTech Poland Rafał Lew-Starowicz.

 

Panel IV: Co zrobić, aby wzmacniać w dziecku pewność siebie? 

Po oficjalnym zakończeniu Konferencji psycholog Alicja Grzejnik oraz Ewa Bensz-Smagała poprowadzą aktywizujący panel dla chętnych. Ekspertki przedstawią sprawdzone metody i techniki wzmacniania pewności siebie u dzieci, opierając się na najnowszych badaniach i praktycznych przykładach.

Termin: 28 czerwca, godz. 10:00-16:00.

Miejsce: Centrum Konferencyjne WILCZA, ul. Wilcza 9, Warszawa.

Link do rejestracji: https://forms.gle/D5rDX1RULw4BRKRY6

 

Szczegółowy harmonogramTo niezwykłe spotkanie będzie doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów i zrozumienia dynamiki zmian zachodzących w edukacji domowej. Dołącz do naszej konferencji, by być na bieżąco z najnowszymi trendami i refleksjami w tej ważnej dziedzinie! 


Wpłać darowiznę
Wpłać
Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!