O nas

O nas

Fundacja Edukacji Domowej działa już od 7 lat. Powstała z inicjatywy rodziców i szkół zaangażowanych w edukację domową i jest organizacją pozarządową zajmującą się obszarem spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą, czyli tzw. edukacji domowej (art. 37 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe).
Swoimi działaniami obejmujemy całą Polskę. Naszą misją jest wspieranie i rozwijanie edukacji domowej w Polsce, aby zapewnić stabilne i sprzyjające warunki dla rodzin wybierających tę formę nauczania. Łączymy rodziców, szkoły i decydentów w otwartym dialogu, promując indywidualną drogę rozwoju dla każdego dziecka.

Razem budujemy przyszłość, w której edukacja, niezależnie od formy, to nie tylko wybór, ale i szansa na rozwój w harmonii z potrzebami dzieci. Zależy nam na tym, żeby edukacja domowa nie była marginalizowana, a uczniowie korzystający z niej byli doceniani, szanowani i odpowiednio wspierani.

Statut

Nasz zespół

Anna Łącka

Prezeska Fundacji Edukacji Domowej

Od 12 lat pracuje na rzecz rozwoju polskiej edukacji. Angażuje się 
w tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają polski system oświaty. Dąży do tego, aby uczniowie w Polsce nie byli ograniczani przez tradycyjny system pruskiej szkoły, ale mieli szansę rozwijać się w otwartym, nowatorskim środowisku edukacyjnym.

Gabriela Letnovska

Wiceprezeska Fundacji Edukacji Domowej

Z wykształceniem kulturoznawcy i elektronicznego przetwarzania informacji. Dzięki jej zaangażowaniu w działania społeczne, polityczne i projektowe dziś Fundacja łączy wiele środowisk — od edukatorów domowych, przez szkoły przyjazne tej formie, organizacje działające w obszarze edukacji i psychologii, po polityków i pracowników Ministerstwa Edukacji i Nauki. Autorka raportu “Nowa jakość czy patologia? Edukacja domowa w Polsce”. Pasjonatka samokształcenia i interdyscyplinarnego podejścia do nauki. Angażuje się w SOS dla Edukacji, wpływając na zmiany

Angelika Sowa

Koordynatorka projektów

Absolwentka kierunku Zarządzanie Projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Specjalizuje się w skutecznym planowaniu, organizacji oraz nadzorowaniu różnorodnych projektów Fundacji. W pracy kieruje się zasadami efektywności, precyzji i zaangażowania, co pozwala jej realizować cele projektowe z sukcesem i w wyznaczonym terminie.
Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zespołami oraz współpracy z klientami umożliwiające sprawne i profesjonalne prowadzenie projektów od początku do końca.

Wiktoria Malinowska

Specjalista ds. komunikacji

Nasze projekty

Relacja z konferencji “Edukacja (nie)domowa — Rewolucja czy ewolucja polskiej szkoły?”
Wspieramy projekty badawcze studentów i studentek
V Dzień Edukacji Domowej
Wpłać Darowiznę

Jeżeli nasze działania są dla Ciebie wartościowe, wesprzyj nas i miej wpływ na edukację domową w Polsce!

FreshMail.pl