Magazyn KREDA – numer poświęcony edukacji domowej

W październiku do rąk czytelników trafił pierwszy numer magazynu „KREDA”, czyli miesięcznika kreatywnej edukacji. Pierwszy numer w całości dotyczy edukacji domowej.

Miesięcznik, choć ma na swoim koncie dopiero trzy numery, już zyskał dużą przychylność czytelników. Powodów tak szybkiego wzrostu popularności KREDY jest wiele. Do najważniejszych należą:

– całościowe i wieloaspektowe ujęcie tematu,
– połączenie wielu perspektyw,
– nastawienie na indywidualizm i opisanie jednostkowej historii,
– brak wartościowania,
– rzetelne informacje przekazywane przez specjalistów i praktyków.

Magazyn KREDA jest pierwszym tego typu czasopismem, które w sposób rzetelny i rzeczowy porusza konkretne zagadnienie edukacyjne. Fundacja Edukacji Domowej chciałaby szczególnie zarekomendować numer poświęcony edukacji domowej.

Co można znaleźć w numerze poświęconym edukacji domowej?

Numer magazynu, którego tematem przewodnim jest edukacja domowa, jest bogaty w treść. Temat edukacji domowej podjęty jest w wielu różnych aspektach. W numerze znaleźć można wywiady, reportaże, felietony, artykuły, a także relacje i recenzje. Na czytelnika czeka porządna dawka wiedzy prezentowana przez ekspertów i same rodziny uczące dzieci w domu.

W KREDZIE przeczytać można między innymi wywiad z dwujęzyczną rodziną, artykuł na temat tego, jak wygląda edukacja domowa w różnych krajach czy też reportaż na temat „odszkolnienia”. Swoim doświadczeniem dzielą się także absolwenci, którzy uczyli się w domu oraz nauczyciele przeprowadzający egzaminy dla uczniów z edukacji domowej.

Ten numer nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób, które wiedzą co nieco na temat edukacji. Autorzy pomyśleli także o osobach dopiero „wgryzających” się w temat, przygotowując artykuł dotyczący kwestii formalnych związanych z przejściem na tryb edukacji domowej.

Walory estetyczne

Mówiąc o magazynie „KREDA”, nie można nie wspomnieć o walorach estetycznych. KREDA jest czasopismem zaprojektowanym z dużym poczuciem smaku. Jest to magazyn ekspercki, którego największą część zajmuje dobrze wyeksponowany i przejrzysty tekst. Projekt graficzny szczególnie akcentuje treść merytoryczną ubogaconą fotografiami.

Numer dotyczący edukacji domowej jest nadal w sprzedaży!