Kampania społeczna “Nigdy nie chodziła do szkoły”

Co chcemy zrobić w ramach tego projektu?

Kampanię społeczną – wprowadzimy Was we wspaniały świat edukacji domowej. Poprzez krótką produkcję filmową pokażemy, czym jest ta forma nauczania i jak może wyglądać na co dzień. Uważamy, że edukacja domowa jest godna miana edukacji XXI wieku, dzięki elastyczności i indywidualizacji, które zapewnia.

Nasz cel to uświadamianie rodzin, promocja edukacji domowej i pokazanie jej zalet. Wiele osób do tej pory nie spotkało się z terminem “edukacja domowa” lub opacznie ją postrzegają. Pokażemy im, jakie mają możliwości edukacyjne w Polsce.

Ok, film  to dobry nośnik informacji dla dorosłych i młodzieży, ale pamiętamy też o najmłodszych! Dla dzieci zostanie napisana bajka o dwójce przyjaciół – każde z nich uczy się inaczej, a jednak wiele ich łączy. Pewnie już się domyślacie, kim będą bohaterowie tej bajki – dziecko w edukacji domowej i dziecko uczące się w szkole.

Czym jest edukacja domowa?

Formalnie mówiąc, edukacja domowa (ED) to spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą, co jest pełnoprawną alternatywą do edukacji znanej każdemu z nas. A w praktyce: uczniowie w ED są zapisani do szkół, mają te same prawa, ale uczą się w dowolnym miejscu i czasie. Realizują oni materiał z danej klasy samodzielnie lub z pomocą rodziców, nauczycieli, tutorów, platform edukacyjnych. Można powiedzieć, że taka edukacja jest szyta na miarę każdego ucznia – dostosowana do jego potrzeb i możliwości. Co więcej, ma swobodę w organizacji swojego czasu, inną niż w systemie lekcyjno-klasowym. Może dostosować swoją edukację do swoich pasji i zainteresowań. Zaliczenie roku natomiast uzyskuje się na podstawie rocznych egzaminów klasyfikacyjnych w szkole, do której są zapisani uczniowie w ED.

Z roku na rok coraz więcej rodziców, a także samych uczniów, decyduje się na edukację domową. W tej chwili w Polsce uczy się ponad 30 tys. uczniów w tej formie.

Naszą misją jest, aby każdy rodzic w Polsce wiedział, jakie możliwości edukacyjne ma jego dziecko, aby w myśl edukacji przyszłości zapewnić mu najlepsze możliwości. Kampania społeczna “Nigdy nie chodziłam do szkoły”, to jeden z ważniejszych kroków w realizacji tego! I Ty możesz ten cel wesprzeć!

Wejdź na naszą Zrzutka.pl i zobacz jakie to proste.