III Dzień Edukacji Domowej już za nami

Co to był za dzień!!

W pierwszy dzień wakacji – 27 czerwca 2022 r. zorganizowaliśmy Wielki Piknik Rodziny z okazji III Dnia Edukacji Domowej, który udał się w 100 procentach.  Razem z nami w ten słoneczny poniedziałek bawiło się mnóstwo rodzin z całej Polski.

Powodem, dla którego zaczęliśmy obchodzić Dzień Edukacji Domowej, było stworzenie przestrzeni do integracji społeczności edukatorów domowych, pielęgnowania więzi oraz wartości takich jak: rodzina, przyjaźń i rozwój. Uważamy, że wspólnie z uczestnikami udało się nam to osiągnąć. Tegoroczne wydarzenie było świetną okazja na spotkanie się z obecnymi uczniami edukacji domowej, jak i rodzinami, które są zainteresowane taką formą nauczania.

Mimo upalnej pogody bawiliśmy się cudownie. Były wspaniałe gry i zabawy prowadzone przez animatorkę Natalię, która pomimo wysokich temperatur świetnie integrowała dzieci oraz ich rodziny. Do malowania twarzy ustawiały się kolejki dzieci, które wymarzyły sobie, aby w tym dniu wcielić się na chwilę w inną postać – wyobraźnia to, coś, co cenimy najbardziej!. Niemniej ważne były robione przez naszą cudowną Panią Kingę zwierzaki z balonów, które dzieciaki szczególnie pokochały. Skoro już miały kotka na twarzy to kotek z balonu też musiał być. Poza tym dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, brały udział w warsztatach ukulele oraz uczyły się strzelać z łuku pod okiem trenera. Dzięki temu mogły nauczyć się czegoś nowego i zarazić się nową pasją!

Jak piknik, to musiałyby też pyszne kiełbaski z grilla. Dodatkowo, na osłodę, na dzieciaki czekała wata cukrowa w różnych smakach i kolorach oraz świeży, chrupiący popcorn. Niespodzianką po południu były lody, które znalazły duże grono wielbicieli. Przy takiej pogodzie dały nam ochłodę i mogliśmy bawić się dalej!

Ten dzień został stworzony dla Was, a my, jako organizatorzy, już staramy się o to, aby stał się on dniem ogólnopolskim. Jak zapewne część z Was już wie, złożyliśmy petycję o ustanowienie Dnia Edukacji Domowej.

Wszystkim osobom serdecznie dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami czasu. Mamy nadzieję, że nawiązane nowe przyjaźnie pozostaną z Wami na długo. My już dziś zapraszamy na kolejną edycję za rok, gdzie na pewno wrócimy ze zdwojona siłą.

Szczególne podziękowania należą się także Centrum Nauczania Domowego. CND było partnerem tego wydarzenia i bez jego wsparcia nasze święto nie byłoby możliwe w tak atrakcyjnej formie!

Dowiedz się więcej o partnerze wydarzenia – Centrum Nauczania Domowego.

Galeria zdjęć z III Dnia Edukacji Domowej