Harmonogram

Serdecznie zapraszamy do udziału w edycji specjalnej Dnia Edukacji Domowej! Obchody te połączone są z przypadającą w tym roku okrągłą – 30. rocznicą edukacji domowej w Polsce.

Będzie to okazja, żeby skorzystać z szeregu spotkań ze specjalistami, kreatywnymi aktywnościami dla dzieci, a nawet spotkać się na żywo podczas planowanych rodzinnych pikników w szkołach! Zaplanujcie sobie czas, zapisujcie w kalendarzach te 3 dni – 28-30 czerwca, żeby nic Was nie ominęło.

Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy w ramach II Dnia Edukacji Domowej:

  • Spotkania z ekspertami od edukacji domowej.
  • Spotkanie z dyrektorem szkoły przyjaznej edukacji domowej.
  • Spotkanie z rodzicami edukującymi domowo oraz absolwentami homeschoolingu.
  • Spotkanie z psychologiem.
  • Webinaria kreatywne dla dzieci.
  • Konkurs z nagrodami.
  • Spotkania integracyjne w szkołach przyjaznych edukacji domowej – pikniki rodzinne.

Aby wziąć udział w wydarzeniu dokonaj rejestracji, kliknij w przycisk przy danym spotkaniu i zarejestruj się na wybrane Webinarium.

Masz pytanie? Napisz do nas: sekretariat@domowa.edu.pl

Historia 30-tu lat ED w Polsce

25-26.06 Rodzinne pikniki w szkołach przyjaznych edukacji domowej

Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy możemy się spotkać osobiście i miło spędzić czas. W imieniu szkół zapraszamy całe rodziny edukujące domowo lub zainteresowane tą formą nauczania na pikniki z okazji II Dnia Edukacji Domowej. Czekają Was tam różne aktywności dla dzieci, możliwość podzielenia się doświadczeniem z innymi, poznaniem szkoły czy porozmawianiem z pedagogami. To także idealna przestrzeń, by poznać bliżej aspekty ED w praktyce. Zróbcie sobie przedsmak wakacji i przyjedźcie na piknik rodzinny w szkole przyjaznej!

Zapisz się

28.06 godz.18.00 - Otwarcie II Dnia Edukacji Domowej - Panel dyskusyjny "30 lat edukacji domowej w Polsce" (online)

Zapraszamy na wielkie otwarcie II Dnia Edukacji Domowej, które odbędzie się w formie panelu dyskusyjnego, na który zaproszeni są praktycy ED, absolwenci oraz eksperci w dziedzinie ED. W tym roku mija 30 lat od chwili, gdy umożliwiono w Polsce edukację domową, dlatego też spotkajmy się razem i porozmawiajmy o tym jak wyglądała edukacja domowa kiedyś, jak wygląda teraz i jakie są przed nami perspektywy i zadania.

Zapisz się

28.06 godz. 20.00 - "Edukacja domowa - mój wybór" (online)

Czy znana jest Ci idea świadomego rodzicielstwa? Co było motywacją do wyboru edukacji domowej? Czy wiesz, że pozwala ona w pełni wykorzystać możliwości i talenty Twojego dziecka? O tym oraz o zaletach edukacji domowej w życiu rodziny opowie Katarzyna Sławska – mama i rodzic zastępczy dla 4 dzieci, które uczy w edukacji domowej.

Zapisz się

29.06 godz.15.00 - "Odkrywanie nieznanych lądów” – webinarium plastyczne

Zamknij oczy. Puść wodzę fantazji. Pomyśl o nieodkrytych lądach, wyprawach pełnych przygód. Lato już wzywa! Gdzie chciałbyś je spędzić? Stwórz miejsce niezwykłe, niech nic nie ogranicza twojej wyobraźni! Odkryj z nami lądy nieznane! Gotowy na cudowną podróż? Plastyczno-odkrywcze warsztaty poprowadzą nauczyciel z Niepublicznej Szkoły Podstawowej FEP w Katowicach. Zarejestruj się już dziś, ruszaj z nami!

Zapisz się

29.06. godz. 18:00 - “Rodzina w edukacji domowej – role i zadania” - spotkanie z psychologiem (online)

Edukujesz domowo? A może chcesz spróbować takiej formy edukacji dla swojego dziecka? Chcesz dowiedzieć się jak najlepiej zorganizować przestrzeń domową, by nauka twojego dziecka była efektywna? Chcesz poznać, jak funkcjonują rodziny w edukacji domowej? Jakie są role i zadania przy założeniu takiej formy nauki? Jak radzić sobie z presją otoczenia? Jak edukacja domowa wpływa na integrację z rówieśnikami? Zapraszamy na webinarium z psycholog Katarzyną Drozd, która postara się Państwa wesprzeć i pomóc obrać właściwy kurs.

Zapisz się

30.06 godz.14.00 - "Podróż po świecie baśni, mitów i legend” – webinarium plastyczne

Zamki, piękne księżniczki i waleczni rycerze o szczerozłotych sercach, mityczne postacie i magiczne stworzenia, krasnoludy, elfy, gobliny i smoki – każdy z Was znajdzie dla siebie, coś, co kocha w tych historiach. Zapraszamy serdecznie na webinarium plastyczne, inspirowane baśniowymi światami. Będzie tajemniczo i czarująco. Plastyczno-magiczne warsztaty poprowadzi Sylwia Męcik – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Łutowcu. Zarejestruj się już dziś!

Zapisz się

30.06 godz. 18.00 - "Edukacja domowa z perspektywy szkoły przyjaznej" (online)

Jak edukacja domowa wygląda od drugiej strony? Jakimi ideami kierują się dyrektorzy szkół przyjaznych edukacji domowej? Jak wspierają rodziny uczące w domu? Co mogą doradzić, aby w pełni nacieszyć się wolnością w zdobywaniu wiedzy i poznawaniu świata? Jak uniknąć stresu przed egzaminami i jak przygotować dziecko? Czy można liczyć na indywidualne podejście do ucznia w szkole przyjaznej? Jak edukacja domowa ułatwia naukę dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności? Na wszystkie te pytania odpowie dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori w Wieliczce – Mieszko Lambor.

Zapisz się

Konkurs “Edukacja Przyszłości”

Jak wyobrażasz sobie naukę za 30 lat? Z czego będą uczyć się uczniowie? Czy myślisz, że będą jeszcze książki, szkoły? Daj upust swojej fantazji i pokaż nam, jak wyglądałaby edukacja Twoich marzeń. Jeśli jesteś w klasie 0-3 stwórz pracę plastyczną dowolną techniką, natomiast starszych – klasy 4-8 – zachęcamy do stworzenia krótkiej etiudy filmowej lub animacji. Pracę możesz wykonać w dowolnym stylu – w myśl zasad edukacji domowej stawiamy na wolny wybór i nie ograniczamy się!

Regulamin