Dni Otwarte w Centrum Nauczania Domowego

W dniach 9-14 kwietnia b.r. odbędą się Dni Otwarte Centrum Nauczania Domowego. Będą one realizowane w formie spotkania na żywo, a także webinarów online. Wydarzenie będzie świetną okazją do bliższego poznania się, zadania nurtujących,  przy czym to wszystko odbędzie się w towarzystwie świetnej zabawy!

Inauguracja wydarzenia będzie mieć miejsce 9 kwietnia 2022 w godzinach 9.30-14.00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori w Wieliczce (ul. Jasna 24). W ramach wydarzenia rodzice będą mogli zdobyć cenne informacje dotyczące edukacji domowej, w tym m.in.: dlaczego edukacja domowa jest najlepszym rozwiązaniem dla dziecka oraz jak dokładnie wygląda nauka z CND i jakie narzędzia oferuje uczniom,  natomiast dzieci będą mieć szansę wziąć udział w ciekawych zajęciach i warsztatach. W programie przewidziane są:

• zajęcia sensoryczne „Tajemnice kolorów”,
  • warsztaty z budowania poczucia własnej wartości, warsztaty harcerskie “Jestem ważny i wartościowy!”,
  • spotkanie o tym jakie korzyści niesie ze sobą przygoda z harcerstwem „Przyjaźń na całe życie!”),
  • praktyczne warsztaty “Jak w rodzinie można wykorzystać nowoczesne metody zarządzania?”

Na uczestników czekają także takie atrakcje, jak fotobudka i konkursy z nagrodami.

Zapisz się na spotkanie w Wieliczce.

Jakie są zaplanowane spotkania online?

“Bądź EKO Zbliża się Dzień Ziemi” – Webinar i konkurs!
spotkanie on-line – 11 kwietnia, godzina 18:00

Webinar kreatywny – Bądź EKO Zbliża się Dzień Ziemi! Centrum Nauczania Domowego promuje postawę ekologiczną! W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów klas podstawowych 1-3 na EKO webinar plastyczny, na którym przygotujemy kolorową kulę ziemską!

Na spotkanie przygotujcie sobie niepotrzebne ulotki, stare gazety, zużyte opakowania- to co każdy ma w swoim domu. Pamiętajcie również o pustej białej kartce, kleju, nożyczkach i kredkach. Prace, które przygotujemy na webinarze będą mogły wziąć udział w konkursie z super nagrodami – książka o ekologii i gra planszowa o emocjach. Bądźcie z nami koniecznie!

Do zobaczenia podczas Dni Otwartych Centrum Nauczania Domowego, podczas których przekonacie się jak fantastyczną przygodą jest edukacja domowa z nami!

“Rodzic – rodzicom, czyli moja ścieżka w ED”
spotkanie on-line – 12 kwietnia, godzina 18:00

Dlaczego edukacja domowa? Posłuchajcie historii naszych rodziców, poznajcie drogę jaką przeszli, jakie były ich cele i motywacje do przejścia na ED. Zapraszamy serdecznie na szczególny Webinar, gdzie pokażemy edukację domową „bez lukru” z perspektywy rodziny. Pochylimy się nad tematem grupy rówieśniczej – czy dziecko w ED to odludek i outsider? Każdy ma swój model – porozmawiamy o organizacji zadań. Egzaminy – temat budzący wiele emocji, podpowiemy, jak zjeść tę żabę! Nasi goście opowiedzą także, jak godzą pracę zawodową z edukacją domową swojego dziecka. Nikt tak nie zachęci innego rodzica, jak inny rodzić dzielący się swoim doświadczeniem i pasją. Bądźcie z nami koniecznie!

“Edukacja domowa z CND – poznajmy się bliżej!”
spotkanie on-line – 13 kwietnia, godzina 19:00

Zapraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami. Podzielimy się z Wami wiedzą na temat edukacji domowej i postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości związane z tym tematem! Czekamy na Was i Wasze pytania!

“Dziecko z orzeczeniem – edukacja domowa bez barier”
spotkanie on-line – 11 kwietnia, godzina 19:00

Czy Twoje dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ? Zastanawiasz się nad tym czy edukacja domowa będzie dla Was dobrym rozwiązaniem? Na jakie wsparcie ze strony szkoły możecie liczyć? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania z psychoterapeutką Małgorzatą Sylwesiuk i dyrektorem Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Garwolinie – Radosławem Miturą.

TARGI SZKÓŁ przyjaznych edukacji domowej

Zapraszamy na Targi Szkół przyjaznych edukacji domowej. Poznajcie bliżej szkoły, które tworzą Centrum Nauczania Domowego. Podczas spotkań szkoły przybliżą nam swoją działalność, a po każdej prezentacji będzie czas na zadanie pytań przedstawicielom placówek.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Niebieska 21” w Krośnie – 11 kwietnia, godzina 16:00

Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Łutowcu – 11 kwietnia, godzina 17:00
Zapisz się

Dwujęzyczna Prywatna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Bućko w Wasilkowie – 12 kwietnia, godzina 16:30