Według badań umysł człowieka najintensywniej rozwija się pomiędzy czwartym, a dwunastym rokiem życia. Jako rodzice powinniśmy ten czas możliwe najlepiej wykorzystać, bo to przełoży się na przyszłość dziecka. Bynajmniej nie oznacza to zamykania dzieci w bibliotekach i pilnowania, by pochłaniały książki. Wszelka tego typu tresura zabija radość płynącą z nauki. Zresztą… każdy, kto przeszedł cykl edukacyjny w polskiej szkole, wie o czym mowa. W kontrze do nieefektywnego systemu mozolnego wkuwania sukcesy święci, także w Polsce, metoda Arytmetyki Mentalnej.
Wciąż pokutuje mit dziecka-geniusza. Takiego, które jako dwulatek umiało czytać i rachować, w wieku siedmiu lat recytowało na wyrywki Encyklopedię Brittanicę, a na studia poszło zaraz po pierwszej komunii. Innymi słowy – dziecko z innej planety, jedno na milion. Tymczasem, co twórcy Arytmetyki Mentalnej udowadniają swoją pracą, potencjał drzemiący w każdym młodym człowieku jest absolutnie ogromny. I nieważne, czy wcześniej przypisano mu dysleksję, czy dyskalkulię. Potencjał wystarczy uwolnić. Co jest do tego potrzebne? Metoda, która pozwala na harmonijny rozwój umysłu, tak angażująca, że w gruncie rzeczy jest zabawą, a motywacja wytwarza się samoistnie. Taką właśnie metodą jest Arytmetyka Mentalna. Wykorzystuje ona do nauki arytmetyki japońskie liczydło Soroban, które w Japonii oraz w wielu krajach azjatyckich stanowi fundament nauki rachowania. Arytmetyka Mentalna sięgnęła po tę sprawdzoną technikę i rozwinęła ją do wieloaspektowej metody. W Arytmetyce Mentalnej fizyczne liczydło z czasem zostaje zastąpione przez wyobrażone. To istotne, gdyż wizualizacja symboli oraz obrazów liczb przełącza pracę mózgu z lewej półkuli na prawą, zapewniając pełną synchronizację i stymulację sieci neuronowych. Efekty zajęć Arytmetyki Mentalnej przychodzą bardzo szybko. Dzieci po kilku miesiącach zajęć lepiej radzą sobie w szkole, wzrasta ich poziom koncentracji. Co istotne, dzieci traktują zajęcia jak zabawę. Zresztą, wystarczy rzucić okiem na opinie rodziców zamieszczane w Internecie.
Arytmetyka Mentalna wspiera rozwój wyobraźni i pamięci. U uczniów podnoszą się kompetencje logiczne i analityczne. Ma to przełożenie na szereg dziedzin życia, choćby na postęp w nauce języków obcych. W naszym kraju pionierem zajęć z Arytmetyki Mentalnej jest Akademia Rozwoju Intelektualnego AMAKids Polska, która stanowi filię największej tego typu akademii w Europie. Akademia, dzięki ustawicznemu rozwojowi swoich innowacyjnych programów, uchodzi za lidera tej metodologii. Program nauki AMAKids opracowany został przez specjalistów z zakresu edukacji i psychologii dziecięcej. Certyfikowani trenerzy AMAKids – poza przygotowaniem merytorycznym – bardzo dużą uwagę zwracają na dydaktykę. W tym aspekcie kluczowa jest interakcja oraz indywidualne traktowanie każdego z uczniów. AMAKids to także dopracowane i przemyślane narzędzia dla dzieci – platforma online do ćwiczeń, aplikacja mobilna czy podręczniki z rozszerzoną rzeczywistością.
AMAKids prowadzi zajęcia online na terenie całe kraju jak poza nim. Jeśli chcecie zobaczyć, jak przebiegają zajęcia Arytmetyki Mentalnej, warto zapisać się na Bezpłatną Lekcję Online (link).
Dla zainteresowanych polecamy odsłuchanie podcastu nt. “Jak nauczyć dziecko logicznego myślenia?”