10 inspirujących cytatów o edukacji domowej – cz.1

• “Gdybym miała podsumować edukację domową jednym słowem, byłaby to wolność”.
    – Tamara L. Chilver

• “Pierwszą prawdziwą lekcją, którą przyswoiłam jako nauczyciel w edukacji domowej – to uczeń przewodzi na tej drodze”.
    – Patti Armstrong

• “Uczymy się coś robić, robiąc to. Nie ma innej drogi”.
    – John Holt

• “Samokształcenie to jedyna możliwa forma edukacji; reszta to zaledwie okleina na powierzchni dziecięcej natury”.
    – Charlotte Mason

• “Obowiązkiem każdego obywatela wolnego kraju nie jest dopasowanie się do społeczeństwa, lecz tworzenie społeczeństwa”.
    – John Holt

• “Nie ma edukacji poza samokształceniem”.
    – Charlotte Mason

• “Jeśli dziecko nie może uczyć się w sposób, w jaki my nauczamy, może powinniśmy nauczać tak, jak ono się uczy”.
    – Ignacio Estrada

• “Więcej rodziny, a mniej szkoły; więcej kreatywnej wolności, a mniej formalnych lekcji”.
    – Raymond S. Moore

• “Edukacja domowa daje Ci swobodę zejścia z autostrady nauki i wybrania bardziej malowniczej trasy wzdłuż polnej drogi”.
    – Tamara L. Chilver

• “Dawno, dawno temu wszystkie dzieci były uczone w domu. Nie były codziennie wysyłane z domu do miejsca tylko dla dzieci, ale żyły, uczyły się, pracowały i bawiły się w prawdziwym świecie, razem z dorosłymi i innymi dziećmi w każdym wieku”.
    – Rachel Gathercole