Regulamin Konkursu „Przygotowania do Świąt w naszym domu”


 

Fundacja Edukacji Domowej ogłasza konkurs pt. „Przygotowania do Świąt w naszym domu” 🙂

 

W wielu polskich domach grudzień to przede wszystkim czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, jednak nie we wszystkich domach przygotowania wyglądają w ten sam sposób. Każdy z regionów Polski jest bogaty w swoje własne tradycje. W związku z tym serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci w wieku 5-12 lat do podzielenia się z nami krótkim opowiadaniem o przygotowaniach do Świąt oraz tradycjach, które mają miejsce w Waszych domach! : )

 

Jakie tradycje przekazali Wam najstarsi członkowie rodziny? Jak wygląda podział przedświątecznych obowiązków? W jaki sposób spędzacie Święta? Jakie potrawy goszczą w Wigilię na Waszym stole? Co Waszym zdaniem jest najważniejszym elementem przygotowań? Który moment Świąt jest dla Was najpiękniejszy? Z niecierpliwością czekamy na Wasze świąteczne opowieści! : )

 
Aby wziąć udział w konkursie należy własnoręcznie napisać krótkie opowiadanie na temat przygotowań do Świąt w Waszym domu (najmłodszym dzieciom mogą pomóc rodzice). Do opowiadania możecie dołączyć także rysunek przedstawiający Wasze rodzinne przygotowania : )

 
Na wasze zgłoszenia czekamy do 26 grudnia. Opowiadania należy przesłać w formie zdjęcia lub skanu na nasz adres: sekretariat@domowa.edu.pl z dopiskiem „Przygotowania do Świąt w naszym domu”. Bardzo prosimy o podanie także imienia oraz wieku dziecka- autora świątecznego opowiadania : )
Na zwycięzcę konkursu czekają fantastyczne nagrody:
– Wielka księga ozdób bożonarodzeniowych- pełna niespodzianek książka aktywizująca zachwyci dzieci i rodziców pragnących wspólnie przygotować dekoracje do świąt Bożego Narodzenia. W zestaw dekoracji do wykonania wchodzą girlandy, bombki, bałwanki, Święty Mikołaj i aniołki do powieszenia na choinkę, kalendarz adwentowy, ozdoby do dekorowania okien i świątecznego stołu, choinka z kartonu, kartki świąteczne (w tym jedna w 3D), wieniec adwentowy, pudełko na prezenty, a także drobne podarunki.

 
– Opowieść wigilijna- piękne opowiadanie Karola Dickensa nawiązujące do Wigilii Bożego Narodzenia. Pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Książka została bogato zilustrowana przez uwielbianego w Polsce i za granicą polskiego artystę Artura Piątka. Opowieść wigilijna należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata.

 

– Gra Towarzyska Dixit- jest to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny. Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy. Dixit to bestsellerowa gra rodzinna, która pozwoli Wam wspaniale spędzić świąteczny czas!

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 grudnia.

 

Serdecznie zachęcamy do przesyłania swoich prac oraz udostępniania informacji o świątecznym konkursie Fundacji Edukacji Domowej! : )

Related Posts