II Forum Edukacji Domowej i Demokratycznej w Poznaniu – fotorelacja

Nasza Fundacja miała przyjemność być partnerem II Forum Edukacji Domowej i Demokratycznej w Poznaniu. Wydarzenie to jest spotkaniem rodziców, dzieci, edukatorów, dyrektorów, pracowników naukowych, liderów i liderek zaangażowanych w środowiska edukacji domowej i demokratycznej. Podczas tegorocznego spotkania była możliwość wysłuchania poglądów na edukację blogerki, Weroniki Zimnej, która hakuje edukacyjną rzeczywistość i przedstawia swoją opinię na temat systemu edukacji.

Prelekcje prowadzili także przedstawiciele Przedszkola Domowo-leśnego i Wolnej szkoły „Na Bosaka” oraz psycholog z publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej przedstawiający specyfikę badania pod kątem nauczania domowego.

Ważną częścią wydarzenia były panele dyskusyjne rodziców, w czasie których rodzice dzielili się doświadczeniami edukacyjnymi swoich rodzin.

Podczas wydarzenia była możliwość wysłuchania także wystąpienia przedstawiciela naszej Fundacji. Przekazywaliśmy wiedzę dotyczącą tego, jakiego wsparcia w zakresie edukacji domowej rodzic może oczekiwać od szkoły i innych instytucji. Mówiliśmy o działaniach naszej Fundacji, przedstawiliśmy Katalog Szkół Przyjaznych Edukacji Domowej, zwróciliśmy uwagę na to, jakich rzeczy rodzic może wymagać od szkoły, do której dziecko zapisane jest w trybie edukacji domowej oraz przedstawiliśmy szereg różnych rodzicielskich inicjatyw stanowiących alternatywę dla szkolnej ławki.

W wydarzeniu uczestniczył także partner Fundacji – Centrum Nauczania Domowego, dzięki któremu rodzice mogli usłyszeć o internetowym wsparciu w edukacji dzieci i pomocach naukowych zamieszczonych na internetowej platformie.

Przekazywaliśmy także idee, w które wierzymy: nie trzeba być superbohaterem, żeby uczyć swoje dziecko w domu – już samo bycie rodzicem jest supermocą.
Forum było świetną okazją do wymiany doświadczeń i integracji. Wróciliśmy z głową pełną pomysłów, by jeszcze bardziej zaangażować się w działania na rzecz edukacji domowej w Polsce.